17 kwiecień 2024

Dwie 14-latki wpadły na okradaniu perfumerii

zdjęcie: Dwie 14-latki wpadły na okradaniu perfumerii / pixabay/1853847
Ekspedientki zatrzymały dwie 14-latki, gdy próbowały okraść perfumerię w Oświęcimiu. Tamtejsza policja podała w środę, że chciały ze sklepu wynieść kosmetyki warte 999 zł. Dziewczęta odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Rzecznik oświęcimskiej komendy powiatowej asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że nastolatki, mieszkanki powiatu bieruńsko–lędzińskiego, wpadły na kradzieży w ubiegłym tygodniu. Ukryły w rękawach kosmetyki warte 899 zł.

Ekspedientki ujęły je, gdy wychodziły ze sklepu i wezwały policjantów. Towar wrócił na półki sklepowe, a nieletnie trafiły na komendę, skąd odebrali je rodzice.

Jurecka powiedziała, że nastolatki odpowiedzą za kradzież przed sądem dla nieletnich. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ joz/