1 lipiec 2022

Obóz harcerski Piaski Drużków 2022

fot. KMP w Brzesku
Policjanci, razem ze strażakami kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystują każdą okazję, aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą

Dnia 28 czerwca 2022 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku mając na celu zadbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywającej na naszym terenie w okresie letnim, odbyli spotkanie edukacyjno-szkoleniowe z harcerzami stacjonującymi w Piaskach Drużków.

W czasie spotkania omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku, przypomniano o sposobach alarmowania i korzystania z numerów alarmowych, omówiono zasady zachowania się podczas wakacji, nad wodą, w górach i lesie oraz warunki bezpiecznej ewakuacji na terenie obozu oraz postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożeń.

Poruszono także tematykę bezpiecznego zachowania się podczas burz i nawałnic, oraz przeprowadzono pokaz sprzętu policyjnego będącego na wyposażeniu przybyłych na miejscu policjantów.

A o tym jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobie tonącej poinstruowali strażacy

z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

W trosce o najmłodszych wczasowiczów w trakcie spotkań sprawdzane są warunki w jakich dzieci przebywają, czy są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z ostatniego spotkania z harcerzami w Ustroniu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!

2024-04-22 18:00
2024-04-22 20:15